Դիվանագետ լինելու համար տարիքը բավարար չէ, բայց պարտադիր է
Օրեր առաջ ԱԺ իշխող խմբակցության անդամ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը վերստին ապացուցեց, որ դիվանագետ լինելու համար տարիքը բավարար չէ, բայց պարտադիր է։
Տղայի մոտ տպավորություն էր ստեղծվել, որ ինքը Հայաստանի մայրաքաղաքի փողոցներից մեկում նստած՝ բողոքի ակցիա է անցկացնում ու բղավում «մերժիր Սերժին» կամ «ոստիկանը մերն է»։ Նա, ինչպես իր գործընկերների մեծ մասը, չհասկացավ, որ ԵԽԽՎ-ն Երևանը չէ, աշխարհի խոշոր խաղացողներից Ռուսաստանն էլ ՀՀԿ-ն չէ։
Այն, ինչ տեղի է ունեցել ԵԽԽՎ նիստի ժամանակ, ևս մեկ անգամ փաստում է, որ նոր իշխանությունները, ի տարբերություն հների, նույնիսկ կոճակ սեղմել չգիտեն։
Ռուսական քաղաքականությանը մի փոքր ծանոթ մարդիկ միանշանակ կհամաձայնեն այն մտքի հետ, որ այդ «թյուրիմացությունը» անհետևանք չի մնալու և համարժեք պատասխան է ստանալու, թե ինչ բովանդակությամբ, կերևա առաջիկայում։
Գոնե հույս ունենանք, որ ՔՊ-ն առաջիկայում իր անդամների համար կոճակ սեղմելու և կշռադատված խոսելու դասընթացներ կհիմնի, որից կշահի նաև Հայաստանի Հանրապետությունը։